Zielony Kwitnący Borek - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

ROZSTRZYGNIECIE  KONKURSU  „ZIELONY  I KWITNĄCY  BOREK” 2016

 

       Komisja Konkursowa  w dniu 19.10.2016 r. n podstawie regulaminu konkursu i na podstawie otrzymanych zgłoszeń przyznała w tajnym głosowaniu w roku 2016  nagrody w 4 kategoriach: najpiękniejsze okno, balkon, ogródek, przestrzeń publiczna. Przyznano pierwszą i drugą nagrodę w każdej z powyższych kategorii oraz jedno wyróżnienie. Wyniki ogłoszono na oficjalnej uroczystości  rozstrzygnięcia konkursu w dniu 16.11.2016 r.

 

       Komisja Konkursowa obradowała w składzie: Ewa Barska - Przewodnicząca Jury, Marcin Wolny - Wice Przewodniczący Jury, Anita Holak, Krzysztof Kamiński, Maria Nowak - Członkowie Jury.

 

W Kategorii OKNO -  

1.  miejsce zdobyła p. Małgorzata Roszkowska  z ul. Sudeckiej 159

*1

2.  miejsce - p. Iwona  Magdziarska  z al. Wiązowej 46

 *2

       Komisja przyznała 1 nagrodę za  zmysł piękna w tak niewielkim obiekcie , wbrew trudnej lokalizacji- na parterze i przy ciągu pieszo jezdnym, za intensywność i rytm w ukwieceniu okien, dbałość o kwiaty, wybór pelargonii, bardzo pięknej i wdzięcznej rośliny, kwitnącej długo, do późnej jesieni.

 

W Kategorii BALKON

1.  miejsce zdobyła p. Danuta Zabierowska-Jernajczyk z ul. Sudeckiej 110,

*3

2.  miejsce - p. Jadwigą Szpala z ul.Weigla 3.

*4

Wyróżnienie przyznano p. Aleksandrze Kacperczyk z ul. Sochaczewskiej 7a.

 *5

 

       Nagrodzona 1 miejscem lokalizacja wykorzystuje małe elementy architektury balkonowej by stworzyć 3.- poziomową kompozycję kwiatową. Wypuszczenie winobluszczu na fasadę domu upiększa go kolorami liści również w czas jesienny.

 

W Kategorii OGRÓD -

1 miejsce zdobyła p. Iwona Magdziarska  z al. Wiązowej 46,

*6

2.miejsce - p. Zofia  Marchewka  z ul. W. Brossa  47

*7

     O wyjątkowości naszego osiedla w mieście decyduje zabytkowa bujna zieleń i założenie urbanistyczne. Jednak spacerując po Borku dostrzegamy i podziwiamy pięknie zadbane prywatne ogrody. Dokonując oceny komisja wzięła pod uwagę całościową kompozycję ogrodu, nagrodzonego 1 miejscem tworzącą przemyślaną przestrzeń, różnorodność roślin, małą architekturę i dostępność dla oczu przechodniów.

 

W Kategorii PRZESTRZEŃ PUBLICZNA -

1 miejsce zdobyła p. Katarzyna Zielińska, z ul. Sudeckiej 147B,

*8

2.miejsce - p. Janina Sobańska  z ul. Kampinoskiej 21

*9

 

                „Przestrzeń publiczna” jest tą kategorią, w której poruszamy się wszyscy. W tym roku Komisja nagrodziła niezwykłe ciągi piesze - w trudnym bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych ulic, które tylko dzięki swoim twórczyniom zieleni nie uległy zwyczajowej szarości i separacji miejsca publicznego od prywatnego. Pierwszą nagrodę zdobyły wielogatunkowe, wielokolorowe bujne kompozycje przy kawiarni Oleńka, od wiosny po późną jesień zachwycające strukturą i kolorem. Drugą nagrodę zdobyły radosne złote i pomarańczowe nasturcje w drodze do szkoły.

                Organizację uroczystości Komisja urządziła, dzięki uprzejmości właścicielki, w kawiarni „Oleńka”, na zakończenie sesji listopadowej Rady i była to jedna z najsympatyczniejszych imprez zorganizowanych przez Samorząd Osiedla, dzięki zaangażowaniu i radnych, i gospodyni- jak się okazało - laureatki, w tym dzięki krótkiemu wprowadzeniu w historię samorządu przez Przewodniczącego Rady p. Aleksandra Garczarka, profesjonalną prezentację konkursu przez Komisję , piękny wystrój  lokalu i sympatyczny przebieg uroczystości. Zarząd Samorządu odpowiadał na pytania a Laureaci z ogromną przyjemnością  odczuli, że społeczność docenia ich bezinteresowne starania o piękno na naszym Osiedlu. Nagrodami były cenne książki- „Encyklopedia Wrocławia” i książki z dziedziny ogrodnictwa, wręczone wraz z Honorowymi Dyplomami uczestnictwa wszystkim laureatkom.

Rozstrzygnięcie Konkursu w kawiarni Oleńka przy ul. Sudeckiej

 

          Do następnych edycji konkursu, jeśli będą kontynuowane przez nową Radę Osiedla ( wybory samorządowe do rad osiedli są wiosną przyszłego roku) serdecznie Mieszkańców zapraszamy! Życzymy dużo słońca, ciepła  i majowego deszczu, by rośliny zdrowo rosły a kwiaty pięknie kwitły!

Radna Ewa Barska

Fot: * 1-9 - Ewa Barska, z wyjątkiem fot. *4-Jadwiga Szpala, *7- Zofia Marchewka

 

MY MARYNARZE

MY MARYNARZE !

I wypłynęliśmy na "szeroki przestwór oceanu".

Troszkę przesadziłam, wypłynęliśmy w rejs po Odrze. Sądząc po wędkarzach, Odra nie jest chyba brudna rzeką. I zabezpieczoną przed ewentualną powtórką z 1997 roku.

Pogoda sprzyjała. Szkoda tylko, że mikrofon "statkowy" nie działał dobrze i Krzyś - kolega radny Osiedla Borek był słyszalny tylko z bliska.

Wrocław widziany z tej perspektywy jest również piękny! Jedna z koleżanek radnych miała eleganckie gumowce, ale nie chciała powiedzieć gdzie je nabyła (może nie pamięta, bo też senior).

Wycieczka udana i mamy plany na powtórkę z tej rozrywki.

Jest tam również bar, gdzie można droga kupna nabyć kawę i chyba nawet coś zjeść.

i było warto!

Wszystko działo się 21 lipca 2016

Tekst radna Anita Holak

zdjęcia Jadwiga Szpala

Komisja Kultury, Edukacji , Sportu i Spraw Socjalnych

 

KOMISJA Kultury, Edukacji, Sportu i Spraw Socjalnych:

Przewodnicząca: Ewa Barska
członkowie: Holak Anita, Mikulska Agnieszka, Turalski Tomasz, Hamkało Jacek

Komisja zajmuje się organizacją festynów osiedlowych, dofinansowaniem oraz przygotowywaniem paczek świątecznych dla dzieci i potrzebujących mieszkańców naszego osiedla. A także wszelkimi innymi sprawami społecznymi na terenie osiedla. Więcej informacji w zakładce Informator, gdzie znajdują się opisy naszej działalności.