Informator osiedlowy

INFORMATOR 22/2011

RADY OSIEDLA BOREK

 

Po raz kolejny pod koniec roku kierujemy do Państwa nasz Informator Osiedlowy. Ten rok był kolejnym rokiem wytężonej pracy nad różnymi tematami, którymi zajmowali się członkowie Rady Osiedla i opisali w artykułach Informatora. Oprócz spraw bieżących najważniejsze wydarzenia to Festyny Waligóriada i „Dzieci-Dzieciom”. Dużo czasu poświęciłem na prace w komisji wyłonionej z przedstawicieli rad osiedli w sprawie „Projektu Reformy Rad Osiedli” autorstwa Pana Marka Mutora, co skończyło się opracowaniem nowego projektu statutu. Ponadto brałem udział w spotkaniach z Komendantem Miejskim i Wojewódzkim Policji w sprawie szeroko pojętego bezpieczeństwa we Wrocławiu. Mam nadzieję, że uwagi rad osiedli, zostaną uwzględnione w działaniach Policji i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na osiedlach i ulicach Wrocławia.

 

Chciałbym poinformować Państwa, że zgodnie z ordynacja wyborczą Rada Miejska zarządziła w dzień 8.03.2009r wybory do rad osiedli. W związku z tym chciałbym zachęcić wszystkich do udziału w wyborach. Jednocześnie zwracam się z propozycją do wszystkich, a szczególnie młodych, którzy mają w sobie trochę żyłki społecznika i nie boją się pracy równie i fizycznej na rzecz mieszkańców do kandydowania w wyborach do Rady Osiedla „BOREK”. Nie obiecuję gratyfikacji finansowych, ale dużo zadowolenia z włożonego wysiłku.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składam wszystkim mieszkańcom i czytelnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Przewodniczący Mieczysław Gołębiowski