Turniej sportowy na Borku

 

     Nie było to założeniem turnieju, ale tak się stało, iż przedsmakiem EURO 2016 stał się nasz osiedlowy turniej sportowy piłki nożnej dla grupy „SP+Gim”, zorganizowany prze Samorząd Osiedla w dniu 21 maja br. na boisku Szkolnym Gimnazjum nr 23 przy ulicy Jastrzębiej. Pieczę merytoryczną nad tymi rozgrywkami Komisja Kultury , Edukacji , i Sportu powierzyła Trenerce Osiedlowej dla Borka, pani Magdalenie Smółce, która zaprosiła swoich kolegów po fachu z całego miasta. Jak turniej to turniej! I tak to imprezie wzięło udział około 36 zawodników w 6 drużynach: „FC Motor Żuczki” trenerki Magdaleny Smółki, „Brochów” trenerki Kingi Guszczy, „Grunwald” trenera Adama Wenerskiego, „Plcż Piniki” trenerki Anety Gaweł, „ Niemcewicza” oraz „Junior” trenera Oktawiusza Raczkowskiego.

    Turniej przebiegał zgodnie z programem, od godziny 9 rano do godziny 12.30 , przy pięknej słonecznej pogodzie drużyny, w meczach trwających po 9 minut, grały „każdy z każdym” do czasu, aż zdobyte punkty wyznaczyły finalistów. W finale każda drużyna rozegrała po 3 mecze, walcząc do końca z całym zaangażowaniem tak, iż zmieniły się pozycje punktowe pierwszej fazy grupowej i ostatecznie zwycięzcami turnieju zostały w kolejności: I miejsce- „Niemcewicza” , II miejsce- „Plcż Piniki”, III miejsce- „Brochów”, IV miejsce- „Junior”. Pozostałe miejsca to - V miejsce -„FC Motor Żuczki” , VI miejsce - „Grunwald”. Cztery najlepsze zespoły dostały puchary, gabarytowo od największego do najmniejszego a wszystkim zespołom wręczono dyplomy. Nasz samorząd zapewnił dzieciom napoje chłodzące, soki, owoce oraz batony energetyczne i przygotował upominki rowerowe jak dzwonki, lampki, opaski odblaskowe.

Z rowerami bowiem wiązała się akcja znakowania rowerów, zorganizowana dzięki uprzejmości wrocławskiej Policji, równolegle do turnieju , w miejscu imprezy. Z sukcesem oznakowano około 10 rowerów, niestety również kilkoro dzieci , przybyłych na rowerach, musiało się pogodzić z faktem odmowy. I nie dlatego, że ich rowery były niekompletne, lecz dlatego, że nie było z nimi niezbędnych w tym przypadku rodziców lub opiekunów; dlatego przypominamy, by w przyszłych naszych akcjach znakowania rowerów przy rowerze dziecka oni byli również obecni .

Radni naszej Komisji widzą też potrzebę ciągłej edukacji młodego pokolenia w zakresie ekologii i ochrony środowiska, bo niechlubnym zwyczajem współczesnej cywilizacji stało się pozostawianie po sobie wszelkiego rodzaju śmieci, bez refleksji , do której nakłania nas troska o jutro. Dlatego ja osobiście dziękuję naszej przewodniczącej Komisji, radnej Joannie Lebiedzińskiej, która opakowania po sokach i wodzie mineralnej dla uczestników sama kompaktowała , zgodnie ze sztuką segregacji. Nie wystarczą medialne jednorazowe akcje typu „ Odśmiecanie Ziemi”, byśmy szanując siebie wzajemnie nie zniszczyli natury.

 

Radna Ewa Barska

 

fot.,kompozycja Ewa Barska