Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 19

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19 wita

uczniów i przedszkolaków po wakacjach!

Mieszkańcy Krzyków przyzwyczaili się już do tego, że przy ulicy Januszowickiej 35-37 stoi majestatyczny, wyremontowany w ubiegłym roku gmach SP 47.

Ponieważ tuż obok, w części zajmowanej niegdyś przez naszych najmłodszych uczniów, zostało otwarte Przedszkole nr 19, z dniem 1.09.2015 r. staliśmy się Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 19, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 47 oraz Przedszkole nr19.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 była więc wyjątkowo uroczysta. Swą obecnością zaszczycił nas Prezydent Wrocławia-pan Rafał Dutkiewicz. Przybył również przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty- pan Ireneusz Bajer oraz Dyrektor Departamentu Wydziału Edukacji-pan Jarosław Delewski. Powitaliśmy też panią Dyrektor Wydziału Edukacji Ewę Przegoń, przewodniczące nauczycielskich związków zawodowych, Wrocławską Radną -panią Małgorzatę Zawadę, przewodniczącego Rady Osiedla Borek-pana Aleksandra Garczarka oraz proboszcza parafii św. Augustyna przy ulicy Sudeckiej, o. Pawła Tokarza.

Po wprowadzeniu sztandaru ZSP nr 19 i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor placówki-pani Bogusława Pawłowska, która gorąco powitała tak licznie zgromadzonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Wszystkim obecnym przekazała życzenia wspaniałej, owocnej i twórczej współpracy w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Po pani dyrektor głos zabrał Prezydent Wrocławia-pan Rafał Dutkiewicz, który nie ukrywał radości, widząc tak wielu uczniów i ich rodziców w murach naszej szkoły. Z dumą ogłosił, że nauka we Wrocławiu stoi na bardzo wysokim poziomie, a wrocławscy maturzyści zajęli I miejsce w Polsce pod względem zdawalności egzaminu dojrzałości.

Po części oficjalnej był czas na program artystyczny, który przygotowały panie: Joanna Kielczak i Izabela Piotrowska. Wysłuchaliśmy pięknych recytacji najbardziej znanych utworów Jana Brzechwy w interpretacji uczniów klas piątych. Mieliśmy również okazję obejrzeć taniec uczennic oraz mogliśmy usłyszeć nasz szkolny chór śpiewający piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Było to wyjątkowe i niepowtarzalne rozpoczęcie roku szkolnego. Od 1 września 2015 r. przy Januszowickiej wita uczniów i przedszkolaków Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19!

Justyna Sekuła