LISTA RADNYCH OSIEDLOWYCH WYBRANYCH W DNIU 23 KWIETNIA 2017

Borek Okręg wyborczy nr 1

Ewa Małgorzata Barska

Filip Matusiak Łukasz

Władysław Malitowski

Marek Daniel Matkowski

Stanisław Rogala

Miłosław Aleksander Czekaj

Adam Aleksander Furtak

Maria Holak Aniceta

Tomasz Krzysztof Turalski

 

Okręg wyborczy nr 2

Marcin Robert Wolny

Maria Ewa Nowak

Marek Leśniak

Szymon Siwek

Agnieszka Mikulska

Jacek Hamkało 

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-wyniki-wyborow-do-rad-osiedli-zobacz-kto-zostal-radnym-nazwiska,12014436/

WALIGÓRIADA 2016

      Jak co roku powracają Panowie  Skoczylas i Niedzielski i twórczość Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka.

      Przed zgromadzoną publicznością w Parku Południowym w dniu 26 czerwca 2016 obok Kabaretu „ELITA” wystąpiła młodzież z pobliskich gimnazjów, ( póki jeszcze są),  starała się bardzo ubarwić swoim występem Kabareton.

     Krzysztof Piasecki ongiś Wrocławianin, dziś mieszkający w Krakowie jak zwykle uroczy.

Zabrakło pana Szelca, który z powodu choroby nie mógł wystąpić.

Pogoda acz nie pewna nie odstraszyła publiczności.

Do przyszłego roku na WALIGÓRIADZIE!.

 

radna Anita Holak

Turniej sportowy na Borku

 

     Nie było to założeniem turnieju, ale tak się stało, iż przedsmakiem EURO 2016 stał się nasz osiedlowy turniej sportowy piłki nożnej dla grupy „SP+Gim”, zorganizowany prze Samorząd Osiedla w dniu 21 maja br. na boisku Szkolnym Gimnazjum nr 23 przy ulicy Jastrzębiej. Pieczę merytoryczną nad tymi rozgrywkami Komisja Kultury , Edukacji , i Sportu powierzyła Trenerce Osiedlowej dla Borka, pani Magdalenie Smółce, która zaprosiła swoich kolegów po fachu z całego miasta. Jak turniej to turniej! I tak to imprezie wzięło udział około 36 zawodników w 6 drużynach: „FC Motor Żuczki” trenerki Magdaleny Smółki, „Brochów” trenerki Kingi Guszczy, „Grunwald” trenera Adama Wenerskiego, „Plcż Piniki” trenerki Anety Gaweł, „ Niemcewicza” oraz „Junior” trenera Oktawiusza Raczkowskiego.

    Turniej przebiegał zgodnie z programem, od godziny 9 rano do godziny 12.30 , przy pięknej słonecznej pogodzie drużyny, w meczach trwających po 9 minut, grały „każdy z każdym” do czasu, aż zdobyte punkty wyznaczyły finalistów. W finale każda drużyna rozegrała po 3 mecze, walcząc do końca z całym zaangażowaniem tak, iż zmieniły się pozycje punktowe pierwszej fazy grupowej i ostatecznie zwycięzcami turnieju zostały w kolejności: I miejsce- „Niemcewicza” , II miejsce- „Plcż Piniki”, III miejsce- „Brochów”, IV miejsce- „Junior”. Pozostałe miejsca to - V miejsce -„FC Motor Żuczki” , VI miejsce - „Grunwald”. Cztery najlepsze zespoły dostały puchary, gabarytowo od największego do najmniejszego a wszystkim zespołom wręczono dyplomy. Nasz samorząd zapewnił dzieciom napoje chłodzące, soki, owoce oraz batony energetyczne i przygotował upominki rowerowe jak dzwonki, lampki, opaski odblaskowe.

Z rowerami bowiem wiązała się akcja znakowania rowerów, zorganizowana dzięki uprzejmości wrocławskiej Policji, równolegle do turnieju , w miejscu imprezy. Z sukcesem oznakowano około 10 rowerów, niestety również kilkoro dzieci , przybyłych na rowerach, musiało się pogodzić z faktem odmowy. I nie dlatego, że ich rowery były niekompletne, lecz dlatego, że nie było z nimi niezbędnych w tym przypadku rodziców lub opiekunów; dlatego przypominamy, by w przyszłych naszych akcjach znakowania rowerów przy rowerze dziecka oni byli również obecni .

Radni naszej Komisji widzą też potrzebę ciągłej edukacji młodego pokolenia w zakresie ekologii i ochrony środowiska, bo niechlubnym zwyczajem współczesnej cywilizacji stało się pozostawianie po sobie wszelkiego rodzaju śmieci, bez refleksji , do której nakłania nas troska o jutro. Dlatego ja osobiście dziękuję naszej przewodniczącej Komisji, radnej Joannie Lebiedzińskiej, która opakowania po sokach i wodzie mineralnej dla uczestników sama kompaktowała , zgodnie ze sztuką segregacji. Nie wystarczą medialne jednorazowe akcje typu „ Odśmiecanie Ziemi”, byśmy szanując siebie wzajemnie nie zniszczyli natury.

 

Radna Ewa Barska

 

fot.,kompozycja Ewa Barska

PACZKA SENIORÓW

                                PACZKA SENIORÓW

Myślisz, że Twój podeszły wiek jest przeszkodą w czerpaniu radości życia?

W PACZCE Seniorów udowadniamy że starość to tak naprawdę druga młodość,

A bycie Seniorem to powód do dumy!

CZYM JEST PACZKA SENIORÓW?

PACZKA Seniorów to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia WIOSNA, Jest odpowiedzią na potrzeby osób powyżej 60+ roku życia. Jest pomocą w przełamywaniu barier wykluczenia społecznego oraz ograniczeń podeszłego wieku.

KIM JEST SENIOR?

Oczekiwania względem życia – niewielkie. Osamotnienie, brak odwagi, by poznawać ludzi i podejmować nowe wyzwania. Schorowanie, ograniczona sprawność fizyczna, powodujące wycofanie z życia społecznego. Tak opisał siebie niejeden senior przed udziałem w projekcie.

Dołączenie do PACZKI Seniorów przyniosło radość i ciekawość świata! Teraz Senior uczy się nowych umiejętności i nawiązuje przyjaźnie z ludźmi w każdym wieku. Bariery? Traktuje je jako szanse i wyzwania! W końcu tyle jeszcze przed nim!

SENIORKO, SENIORZE - ZAPRASZAMY CIĘ DO PACZKI!

WEŹ UDZIAŁ W:

- spotkaniach indywidualnych z wolontariuszem – dostosowanych do potrzeb, zainteresowań i pokonania barier.

- Spotkaniach grup sąsiedzkich – w czasie których seniorzy inspirują siebie wzajemnie

Zgłoszenia:

WOLONTARIUSZKA PACZKI SENIORÓW – BARBARA JOKŚ TEL.697514536

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 19

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19 wita

uczniów i przedszkolaków po wakacjach!

Mieszkańcy Krzyków przyzwyczaili się już do tego, że przy ulicy Januszowickiej 35-37 stoi majestatyczny, wyremontowany w ubiegłym roku gmach SP 47.

Ponieważ tuż obok, w części zajmowanej niegdyś przez naszych najmłodszych uczniów, zostało otwarte Przedszkole nr 19, z dniem 1.09.2015 r. staliśmy się Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 19, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 47 oraz Przedszkole nr19.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 była więc wyjątkowo uroczysta. Swą obecnością zaszczycił nas Prezydent Wrocławia-pan Rafał Dutkiewicz. Przybył również przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty- pan Ireneusz Bajer oraz Dyrektor Departamentu Wydziału Edukacji-pan Jarosław Delewski. Powitaliśmy też panią Dyrektor Wydziału Edukacji Ewę Przegoń, przewodniczące nauczycielskich związków zawodowych, Wrocławską Radną -panią Małgorzatę Zawadę, przewodniczącego Rady Osiedla Borek-pana Aleksandra Garczarka oraz proboszcza parafii św. Augustyna przy ulicy Sudeckiej, o. Pawła Tokarza.

Po wprowadzeniu sztandaru ZSP nr 19 i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor placówki-pani Bogusława Pawłowska, która gorąco powitała tak licznie zgromadzonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Wszystkim obecnym przekazała życzenia wspaniałej, owocnej i twórczej współpracy w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Po pani dyrektor głos zabrał Prezydent Wrocławia-pan Rafał Dutkiewicz, który nie ukrywał radości, widząc tak wielu uczniów i ich rodziców w murach naszej szkoły. Z dumą ogłosił, że nauka we Wrocławiu stoi na bardzo wysokim poziomie, a wrocławscy maturzyści zajęli I miejsce w Polsce pod względem zdawalności egzaminu dojrzałości.

Po części oficjalnej był czas na program artystyczny, który przygotowały panie: Joanna Kielczak i Izabela Piotrowska. Wysłuchaliśmy pięknych recytacji najbardziej znanych utworów Jana Brzechwy w interpretacji uczniów klas piątych. Mieliśmy również okazję obejrzeć taniec uczennic oraz mogliśmy usłyszeć nasz szkolny chór śpiewający piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Było to wyjątkowe i niepowtarzalne rozpoczęcie roku szkolnego. Od 1 września 2015 r. przy Januszowickiej wita uczniów i przedszkolaków Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19!

Justyna Sekuła