Waligóriada 2014 - relacja

21 czerwca w sobotnie popołudnie ruszyła WALIGÓRIADA 2014 -  spotkanie z Kabaretem i muzyką. Przy pomniku Fryderyka Chopina w Parku Południowym, spotkali się sympatycy twórczości Andrzeja Waligórskiego, Jana Kaczmarka i pozostałych autorów radiowego Studia 202.

Obok Jerzego Skoczylasa, Stanisława Szelca, Leszka Niedzielskiego, czyli artystów z Elity, na scenie wystąpili  przyjaciele A. Waligórskiego i kabaretu: Krzysztof Piasecki, Jacek Ziobro, Aleksander Grotowski, i Tadeusz Drozda, oraz Marta Dzwonkowska aktorka  teatru Capitol śpiewająca solo i w duecie z Jerzym Skoczylasem wykonała piosenki z tekstami Andrzeja Waligórskiego i  Jana Kaczmarka. Na scenie obok zawodowych kabareciarzy stanęli uczniowie Gimnazjum nr XVI im. Andrzeja Waligórskiego, prezentując specjalnie przygotowany na tę okazję montaż  słowno - muzyczny złożony z utworów patrona szkoły, oraz młodzież

z XVII LO z programem opartym na tekstach Jana Kaczmarka. Prowadzący spotkanie Jerzy Skoczylas przywołał wspomnienie obu autorów, Nawiązał do sąsiadujących ze sceną dwóch ulic noszących imiona obu patronów. Przypomniał sygnał audycji Studia 202 oraz przeprowadził krótką prezentację archiwalnych nagrań z głosem Andrzeja Waligórskiego.

Syn pan Andrzeja, Marek Waligórski,  krótko przypomniał ciekawe szczegóły z życia Ojca.

Na szczególną uwagę zasługiwał pokaz strojów pod nazwą „Wrocławski Fashion”  śmieci w randze sztuki przygotowany przez studentów Wyższej Szkoły Humanistycznej. Pokaz  wzbudził zaciekawienie

i podziw, stanowił propozycję  wykorzystania rzeczy,  które wydają się niepotrzebne.

Tegoroczna WALIGÓRIADA zgromadziła rzesze mieszkańców z całego Wrocławia, nawet tak odległych dzielnic jak Sępolno, Biskupin.

Spotkanie zakończono wspólnym odśpiewaniem z Kabaretem ELITA pieśni „Hej szable w dłoń”