Aktualności

WAŻNE KOMUNIKATY DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA

  WAŻNE KOMUNIKATY DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA

I.  Informujemy, że Prezydent Wrocławia zaaprobował, a RM Wrocławia na sesji w dniu 15.09.16 nie wniosła uwag do zgłoszonych do WBO 2016 projektów. Ustalono, iż w dniach 30września - 10 października 2016 odbędzie się głosowanie na projekty zgłoszone do WBO 2016 / 392 projekty rejonowe i 52 projekty miejskie/. Udział w głosowaniu mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 rok życia.

Głosujemy jednorazowo na maksymalnie 4 projekty: 2 ogólnomiejskie i 2 rejonowe jeden duży do 750 tys. zł i jeden mały do 250 tys.zł. Głosować można na projekty z różnych rejonów.


Głosujemy elektronicznie: na stronie www.wroclaw.pl/wbo

- potwierdzone SMS, z wykorzystaniem telefonu komórkowego,

przy czym z jednego nr mogą głosować maksymalnie 3 osoby.

Możemy także głosować w formie papierowej: wypełniona i podpisana przez głosującego kartę wrzucamy do urn ustawionych w Centrach Obsługi Mieszkańców: ul. G.Zapolskie 4; ul. W. Bogusławskiego 8/10; pl. Nowy Targ 1-8, a także na terenie Osiedla Borek w filii nr 44 Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Powst. Śl. 210. Karty do głosowania będą przy urnach lub można je pobrać ze strony internetowe, a także w siedzibie Samorządu Osiedla Borek ul. Lipowa 6.

Samorząd Osiedla Borek zachęca, zgodnie z wcześniejsza sugestią Zarządu, do głosowania na: projekt nr 20 - instalację zestawu przyrządów do ćwiczeń /80 tys. zł/ w Parku Południowym: projekt nr 521 - Bezpieczny Borek /350 tys.zł/ zakładający rozbudowę elementów infrastruktury, związanej z bezpieczeństwem w obrębie ulic: Sokola, Ulanowskiego, Orla, Racławicką.

 Na terenie naszego rejonu nr 9 nie zgłoszono żadnego projektu miejskiego.

II. Informujemy, że w dniu 15.09.16 Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie konsultacji ogólnomiejskich w sprawie zmian w statutach osiedli.

Najważniejsza tematyka zakresu konsultacji dotyczy:

- przepisów dotyczących zwoływania i prowadzenia obrad rady;

- przepisów dotyczących wyboru zarządu osiedla;

- ordynacji wyborczej rad osiedli.

Pełny tekst uchwały, dotyczącej nowelizacji statutów osiedli jest wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej osiedla Borek.

Niezależnie od powyższego, a także ze względu na złożoność materii, zachęcamy do przekazywania uwag i wniosków w tym zakresie bezpośrednio do samorządu Osiedla Borek, które po opracowaniu zostaną przekazane do Biura RM Wrocławia.

Przypominamy kontakty: mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                               telefoniczny: 71/33372222 /wtorek godz.10-12 i 18-19,

                                                                        czwartek 18-19/

Przewodniczący Zarządu Osiedla Borek

Stanisław Rogala